ליווי בבניית תוכנית שכר ותגמול

בחברות גדולות כמו "Google", "אפל" ואחרות, כבר הבינו מזמן שתגמול, בונוסים ותמריצים הם מספקי מוטיבציה מעולים. הם מאפשרים לעובד שלך לראות את המטרה הסופית בשני קווים מקבילים. קו אחד הוא התוצאות הרצויות בהקשר לפרויקט או לעבודה עצמה. הקו השני הוא התגמול האישי, שיוצר תמריץ ליצור, לתכנן ולפתח עוד תהליכי עבודה מוצלחים וליצור בסופו של דבר עוד תוצאות בשטח.
בין אם אתה מנכ"ל, סמנכ"ל המכירות, סמנכ"ל משאבי אנוש או נמצא בכל תפקיד אחר שבו אתה מפקח על המשוואה הברורה של עובדים, תהליכי עבודה ותוצאות, ובין אם אתה עומד בראש מחלקה בחברה גדולה, ארגון או אפילו עסק קטן – חשוב ליצור תוכנית שכר ותגמול מסודרת, שתאפשר לך להעניק לעובדים שלך את התמריץ המתאים והאפקטיבי ביותר בדרך להשגת המטרה.

אז מה המודל המתאים לעובדים שלך?

לא מספיק רק לעשות החלטה שרירותית, להגיד שהיום נותנים בונוס לעובד הזה ומחר למחלקה ההיא, אם יגיעו למטרה. כדי ליצור תחושת מוטיבציה באופן קבוע וכדי שמהלך כזה ישתלם גם מבחינה לוגיסטית וכלכלית צריך לתכנן ולבנות מודל מותאם באופן ייחודי לך ולעובדים שלך. אנחנו ב- CompVision מומחים בעלי ניסיון של כ-15 שנים בבניית תכניות תגמול תלויות ביצועים – בונוסים למנהלים ועובדים, תמריצים למנהלי ואנשי מכירות, תגמול למערכי שירות וייצור ועוד.

איך עובד תהליך בניית תוכנית התגמול עם Compvision?

אנחנו מתחילים מהבנת הלקוח ובודקים מהי האסטרטגיה הכללית ומהם היעדים, האתגרים, התרבות הארגונית והמבנה הארגוני.

אנו יוצרים עבורך תכניות ספציפיות מפורטות, תוך שימוש בהרבה פרמטרים, ביניהם: הגדרת התקציב, פוטנציאל התגמול על פי תפקידים, הגדרת הפרמטרים (מדדים) שימדדו, קביעת המשק היחסי של הפרמטרים, תדירות המדידה ובניית "קווי התשלום" (הקשר בין רמת הביצוע לתגמול הניתן בגינה)

ממשיכים לבדיקת תוכניות קיימות – לומדים מהו המצב הקיים והאם המנגנונים הקיימים אפקטיביים. בהמשך אנחנו מזהים את הפערים ובודקים מהן הנקודות החשובות לשיפור ודיוק התוכנית.

מבצעים סימולציות לחיזוי תוצאות התכנית והשפעתה על החברה ועל העובדים המתוגמלים.

בהמשך, אנחנו מציגים מקרי בוחן מחברות דומות – מה עושים אחרים בחברות דומות, אלו סוגי מודלים מתקיימים שם וכמה משלמים על תמריצים. לאחר מכן אנחנו מציגים חלופות.

במידה ודרוש (בעיקר במקרים של מוסדות פיננסיים, חברות ציבוריות וכד') – אנו מתאימים את המודלים לדרישות הרגולציה.

בהמשך אנחנו מסייעים בהצגה והעברת התכניות לצוות הקיים, מלווים ומסייעים ביישום, בהטמעה ובהסברה למשתתפים – זאת באמצעות מצגות הסבר, מסמכי שאלות ותשובות, סימולאטור אישי וכד'.

אנו בונים את הכלים ליישום התכניות – קבצים להגדרת היעדים, קבצי חישוב וסימולטורים, דוחות אישיים וניהוליים, בהתאם לדרישת הלקוח.

בנוסף – אנחנו מציעים אופציה במסגרתה אנחנו דואגים ליישום ולתפעול התכניות:

לכל לקוח אנו יוצרים תהליך מותאם באופן מיוחד, לפי הנתונים הקיימים, מבנה החברה, האסטרטגיה ומספר העובדים.

לפרטים נוספים ולקביעת פגישה...