עמלות ובונוסים

תמריצים, מענקים, בונוסים, חלוקת רווחים ותוכניות תמריצים ותגמול נוספות הן הזדמנות להעניק לעובדים מוטיבציה. זו הזדמנות לבסס קשר ישיר וחשוב בין ביצועי הארגון ובין פעילות העובדים והרצון להצליח, שמתורגם גם לתגמול המשולם בפועל.

מנסיוננו, כשמחברים בין ביצועים לבין תמריץ, עמלה או בונוס מבטיח, מקבלים עולם ומלואו – מהשגת המטרות העסקיות, דרך הגברת המוטיבציה של העובדים, יצירת איזון טוב בין הוצאות שכר קבועות ומשתנות ועד להעלאת שביעות רצונם של העובדים.

ב-CompVision אנחנו מלווים ארגונים, חברות ומנהלים ביצירת מודלים למתן עמלות ובונוסים לעובדים, המותאמים באופן מיוחד לצרכי הארגון ומטרותיו.

למה לבחור דווקא בנו?

מהם שלבי העבודה שלנו?

אלו הפתרונות שלנו לביסוס תוכניות תגמול המבוססות על עמלות, בונוסים ותמריצים:

יצירת חישובים ובניית המודלים בשלמותם נעשית על ידינו תוך שמירה על דיסקרטיות, עמידה בלוחות זמנים קצרים, בקרת נתונים קפדנית והעברת התוצאות בכל פורמט רצוי לגורמים המתאימים בארגון.

יש לכם כבר תוכנית תגמול? אנחנו עדיין יכולים לעזור!

אם יש לכם תוכנית תגמול, אתם כבר בדרך הנכונה.
זה אומר שכבר עברתם חלק גדול מהלימוד הדרוש בבניית תוכנית טובה באופן עצמאי.
ארגונים רבים 'רצים' עם תוכניות קיימות במשך שנים, בלי לעצור כדי לבחון את התוצאות בצורה אובייקטיבית, ובלי לבחון האם התוכנית הקיימת משרתת את מטרות הארגון.
אנחנו ב-CompVision  מסייעים גם לחברות המפעילות תוכניות תגמול, עמלות ובונוסים בניתוח האפקטיביות של התוכניות הקיימות, בהצגת סטטיסטיקות ונתונים על בסיס המודלים הקיימים ובייעוץ לשיפור התוכניות הקיימות ודיוקן.

כך אנחנו בונים את המערך:

בחירת המתודולוגיה לקביעת המדדים והיעדים, כדוגמת Balanced Scorecard) BSC) או MBO  Management by Objectives.

קביעת סט מדדים (KPI's – Key Performance Indicators) לכל אחת מהיחידות הארגוניות והפונקציות הנמדדות.

הגדרת סולם ההצלחה לפי פרמטרים שנקבעו ונסקרו על ידינו.

כל התהליכים האלו יחד, המותאמים בכל פעם מחדש לכל ארגון או חברה, מייצרים התנהלות שמביאה לתוצאות מצוינות והנעה למטרות פעם אחר פעם.

בניית מערכי מדדים ויעדים ארגוניים – כך תבחנו את התוצאות

למרבית החברות יש אסטרטגיה עסקית ויעדים ברורים ומוגדרים המתייחסים לכלל פעילות החברה ולא תמיד נוגעים בתחומים ספציפיים באופן פרטני. חברות רבות מתקשות "להוריד" ולגזור מדדים ויעדים לכלל המנהלים והיחידות, כך שיתאימו לאסטרטגיה, לקידום המטרות שהוגדרו ולחיבור בין המחלקות השונות בתוך הארגון.

ב-Compvision אנחנו מציעים תהליך משלים לבניית מערכי מדדים ויעדים לכלל היחידות והמנהלים בארגון ומקשרים אותם לתוכנית הבונוס. המודלים יכולים להיות קשיחים או גמישים, בהתאם לבחירת הלקוח, מותאמים לרגולציה המחייבת את הארגון ולהנחיות הבעלים ומועצת המנהלים.

מערך מדדים ארגוני קשור אמנם לתוכניות התגמול והתמרוץ, אולם משמש גם ככלי ניהולי בפני עצמו.