ליווי בבניית תוכנית שכר ותגמול

בחברות גדולות ומצליחות כדוגמת "גוגל" "אפל" ואחרות, כבר הבינו מזמן שתגמול, בונוסים ותמריצים קשורים קשר ישיר למוטיבציה. הם מאפשרים לעובד להתחבר לתהליך דרך שני צירים מקבילים. ציר אחד הוא התוצאות הרצויות בהקשר לפרויקט או לעבודה עצמה. הציר השני הוא התגמול האישי, שיוצר תמריץ ליצור, לתכנן ולפתח תהליכי עבודה מוצלחים וליצור, בסופו של דבר, תוצאות בשטח.

בין אם אתה מנכ"ל, סמנכ"ל מכירות, סמנכ"ל משאבי אנוש או ממלא כל תפקיד אחר שבו אתה אחראי על עובדים, תהליכי עבודה ותוצאות, ובין אם אתה עומד בראש ארגון גדול או אפילו עסק קטן – חשוב ליצור תכניות שכר ותגמול מסודרות, המאפשרות לך להעניק לעובדים את התמריץ המתאים והאפקטיבי ביותר בדרך להשגת המטרה.

אז מה המודל המתאים לעובדים שלך?

לא מספיק לקבל החלטה שרירותית, להחליט שהיום נותנים בונוס לעובד הזה ומחר למחלקה ההיא,. כדי ליצור מוטיבציה באופן קבוע ושיטתי וכדי שמהלך כזה יוכיח את עצמו גם מבחינה כלכלית, חובה לתכנן ולבנות מודל המותאם מראש עבורך ועבור העובדים הספציפיים שלך.  

אנחנו ב- CompVision מומחים בעלי ניסיון של כ-15 שנים בבניית תכניות תגמול תלויות ביצועים – בונוסים למנהלים ועובדים, תמריצים למנהלי ואנשי מכירות, תגמול למערכי שירות וייצור ועוד.

צוות מרכיב חלקי פזל ענק

איך עובד תהליך בניית תוכנית התגמול עם COMPVISION?

1

אנחנו מתחילים מהבנת הלקוח ובודקים מהי האסטרטגיה הכללית ומהם היעדים, האתגרים, התרבות הארגונית והמבנה הארגוני.

2

ממשיכים לבדיקת תוכניות קיימות – לומדים מהו המצב הקיים והאם המנגנונים הקיימים אפקטיביים. בהמשך אנחנו מזהים את הפערים ובודקים מהן הנקודות החשובות לשיפור ודיוק התוכנית.

3

בהמשך, אנחנו מציגים מקרי בוחן מחברות דומות – מה עושים אחרים בחברות דומות, אלו סוגי מודלים מתקיימים שם וכמה משלמים על תמריצים. לאחר מכן אנחנו מציגים חלופות.

4

אנו יוצרים עבורך תכניות ספציפיות מפורטות, תוך שימוש בהרבה פרמטרים, ביניהם: הגדרת התקציב, פוטנציאל התגמול על פי תפקידים, הגדרת הפרמטרים (מדדים) שימדדו, קביעת המשק היחסי של הפרמטרים, תדירות המדידה ובניית "קווי התשלום" (הקשר בין רמת הביצוע לתגמול הניתן בגינה)

5

מבצעים סימולציות לחיזוי תוצאות התכנית והשפעתה על החברה ועל העובדים המתוגמלים.

6

במידה ודרוש (בעיקר במקרים של מוסדות פיננסיים, חברות ציבוריות וכד') – אנו מתאימים את המודלים לדרישות הרגולציה.

7

בהמשך אנחנו מסייעים בהצגה והעברת התכניות לצוות הקיים, מלווים ומסייעים ביישום, בהטמעה ובהסברה למשתתפים – זאת באמצעות מצגות הסבר, מסמכי שאלות ותשובות, סימולאטור אישי וכד'.

8

אנו בונים את הכלים ליישום התכניות – קבצים להגדרת היעדים, קבצי חישוב וסימולטורים, דוחות אישיים וניהוליים, בהתאם לדרישת הלקוח.

בנוסף – אנחנו מציעים אופציה במסגרתה אנחנו דואגים ליישום ולתפעול התכניות:

לכל לקוח אנו יוצרים תהליך מותאם באופן מיוחד, לפי הנתונים הקיימים, מבנה החברה, האסטרטגייה ומספר העובדים.