השוואת שכר

השוואת שכר, ניתוח תגמול השוואתי או Benchmark הם מונחים זהים שמשקפים למעשה תהליך אובייקטיבי לבחינת תגמולים וההוגנות החיצונית שלהם.  

סמל אתר ירוק

אפיון התפקיד

נבחן במשותף את התפקידים עבורם נדרש ניתוח התגמול ההשוואתי וניצור אפיון מעמיק של דרישות התפקיד ומורכבותו. האפיון מתייחס להיקפי הפעילות, מידת האחריות הנדרשת והממשקים ההיררכיים והפונקציונאליים של התפקיד. אפיון זה מאפשר זיהוי מדויק של התפקידים המקבילים בשוק.

סמל אתר כתום

הגדרת השוק

ההשוואה הרלוונטית אינה חופפת בהכרח לסביבה העסקית שבה פועלת החברה. כך למשל, נפגוש שתי חברות שאמנם קיימת ביניהן תחרות עסקית אולם האחת היא חברה ציבורית והשנייה – פרטית ואלו לא בהכרח יתחרו ביניהן על מועמדים לתפקיד סמנכ"ל כספים. זאת משום שהמורכבות, האחריות והניסיון הנדרשים לאיוש תפקיד כזה עשויים להיות שונים בשתי החברות. לכן, בשלב זה נגדיר את מאפייני החברות המתחרות בכל אחד מהתפקידים שאופיינו בשלב הקודם.

תהליך זה מסייע למקבלי ההחלטות בארגון להתמודד עם התחרות הקיימת בשוק על ליבם של מנהלים איכותיים ולבחון מהם התגמולים הניתנים להם בחברות שונות ובראייה מרחבית של השוק.

בחברות ציבוריות, משמשת השוואת שכר לתפקידים בכירים כבסיס לבניית מתווה ההעסקה ולבחינה ביקורתית של תנאי הכהונה וההעסקה של מנהלים בכירים ועובדים.

אנחנו ב-Compvision מלווים חברות וארגונים ביצירת תהליכי השוואת שכר במסגרת שלבי עבודה מובנים ומוגדרים מראש.  

סמל אתר אפור

איסוף נתונים

בשלב זה, נייצר את בסיס הנתונים שישמש לניתוח ההשוואתי. נתוני התגמול ייאספו ממקורות שונים, ביניהם מידע ציבורי המפורסם בגלוי, שימוש במאגר המידע הפנימי של Compvision וכן מידע מחברות רלוונטיות. שלב זה מבוצע ללא מעורבות ישירה של הלקוח, על ידי המומחים שלנו.

סמל אתר ירוק

ניתוח הנתונים

הנתונים שנאספו ייבדקו, ינותחו על-פי רמות תגמול שהוגדרו מראש ויוצגו בדו"ח מסכם. המומחים שלנו יוצרים דו"ח מסכם במבנה המותאם לצרכים ולאופי הארגון. בנוסף, אנו דואגים להצגה בהירה וממוקדת של המידע. שלב זה, כמו גם קודמו, מבוצע בדרך כלל ללא מעורבות ישירה של הלקוח.

סמל אתר כתום

הצגת התוצרים

הדו"ח המסכם משמש ככלי לקבלת החלטות בידי גורמים שונים בחברה אך הוא אינו המטרה הסופית, שהיא סקירת ההשוואה והבנת המסרים.

ב-Compvision ממשיכים ללוות אתכם גם לאחר הגשת הדו"ח. המומחים שלנו יסייעו לכם ללמוד כל מה שניתן מהניתוח ההשוואתי, להעביר את המסרים העיקריים לגורמים שונים בחברה ובמידת הצורך ילוו אתכם גם בתהליכי קבלת החלטות בתחום התגמול.

התהליך הזה מאפשר לכם לגייס את המנהלים הטובים ביותר ולתגמל אותם בהתאם לנעשה בשוק מסביב. בכך – גם לשמור על הקיים ולאפשר לעובדים שלכם להרגיש שהם במקום נכון, המכבד אותם ואת פועלם.

לפרטים נוספים וקביעת פגישה צרו איתנו קשר כאן ונחזור אליכם בהקדם