לוגו compvision-לוגו אתר

איך מחלקים מענקים

מגדלים של מטבעות

איך מחלקים מענקים בצורה טובה כשאין תכנית בנויה מראש? – סיפור לקוח

לעיתים קורה שהדירקטוריון ו/או ההנהלה מאשרים תשלום במענקים בארגון, אבל לא קיימת תכנית מסודרת – מה עושים?

לאחרונה ליווינו חברה פיננסית גדולה בה קרה בדיוק התרחיש הנ"ל, הדירקטוריון אישר לחלק סכום כסף גדול יחסית כמענק ולא היתה קיימת תכנית.

השיטה והתהליך שהצענו לארגון כללו 2 מרכיבים:

  • דירוג העובדים על בסיס רשימת קריטריונים אחידה למספר קבוצות איכות
  • חלוקת התקציב כך שהמדורגים גבוה יותר קיבלו מענקים גבוהים יותר

על פי המשוב שקיבלנו ממנהלי הארגון, התהליך יצר עבורם הזדמנות מצוינת לבחינת תפקוד וביצועי כלל העובדים על בסיס רשימת קריטריונים אחידה (כמו: מקצוענות, שירות, עבודת צוות, תרומה לתוצאות ועוד..) וכן הזדמנות לתגמל את אלה שדורגו גבוה יותר בסכומים גבוהים יותר תוך כדי כך שהם מסוגלים להסביר לכל עובד את הדירוג שלו ואת הלוגיקה לסכום המענק שקיבל.

התהליך גם העביר מסר ברור לכלל עובדי החברה – אנו שמחים לשתפכם בהצלחת החברה ולעשות זאת בדרך שבעלי הביצועים הגבוהים יותר מקבלים סכומים גבוהים יותר.

ויחד עם זאת עבר גם מסר ברור נוסף – דירוג גבוה השנה אינו מבטיח את הדירוג בשנה הבאה, לכל אחת ואחד יש הזדמנות להשתפר במהלך השנה הנוכחית ולשפר את מיקומו ואת המענק שיוכל לקבל בפעם הבאה שיחולקו מענקים.

בהצלחה!

אבי ניר

שתפו יחד עם החברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

קצת עלינו

אנחנו ב-Compvision מבינים שחברות, ארגונים ועסקים שצועדים קדימה ומגיעים להישגים גדולים, עושים זאת באמצעות ההון האנושי. אנחנו מאמינים שכדי לממש את האסטרטגיה העסקית, צריך למפות וליצור תהליכים ניהוליים ותוכניות מדויקות, המאפשרים למנהלים ולעובדים ליזום, להתפתח עם הארגון או החברה ולהגיע לתוצאות מצוינות.

פוסטים אחרונים

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן