אודותינו

אייקון מצויר מסמך מחובר לרשת

הסיפור שלנו

אנחנו בCompvision- מבינים שחברות, ארגונים ועסקים שצועדים קדימה ומגיעים להישגים גדולים עושים זאת באמצעות ההון האנושי. אנחנו יודעים שכדי לממש את האסטרטגיה העסקית, צריך למפות וליצור תהליכים ניהוליים ולפתח תכניות מדויקות המאפשרות למנהלים ולעובדים ליזום, להתפתח עם הארגון ולהגיע לתוצאות מצוינות.
התפיסה הזו הובילה אותנו לפתח, להציע וליישם מגוון רחב של פתרונות המבוססים על האנשים עצמם – כי הם אלה שיכולים להניע תהליכים, ליצור התקדמות וליישם תהליכים שיובילו את הארגון להצלחה.

אבי ניר עובד על מצגת
אייקון מצויר מטרה סביב דמות

שמים את הלקוח במרכז

התכניות הרבות שאנחנו מציעים ללקוחותינו, בנויות על בסיס של מחקר, שליטה במגמות השוק המשתנות, הכרות מעמיקה עם עולם התוכן וגם התאמה מדויקת לכל לקוח. 
הלקוחות שלנו תמיד במרכז! אנחנו עושים זאת באמצעות יחס אישי ושירות שהוא לא פחות ממצוין, דרך בניית מערכת יחסים פוריה המתבססת על שותפות המותאמת לכל לקוח ועד התאמה מדויקת של כל תהליך ופתרון לסיטואציה.

בפועל, אנחנו מתחייבים לזמינות גבוהה ככל האפשר, תגובה מהירה לכל פנייה, הקשבה לצרכים ולדילמות ובנייה של פתרונות מתאימים, שיצעידו את הלקוחות שלנו להשגת המטרות שלהם. 

ובסופו של תהליך – התוצרים הסופיים שלנו מותאמים לכל לקוח על פי הצרכים והמאפיינים שלו.

יד מונחת על דפים
אייקון מצויר מפה עם מסלול

לקרוא את המפה העסקית, הארגונית והאנושית

הפתרונות שלנו מבוססים על הבנה רחבה של הסיטואציה העסקית, הארגונית והאנושית של כל לקוח. הצוות שלנו, קבוצה של אנשים מקצועיים ואיכותיים בעלי ניסיון רב, מתייחס לתהליך הזה כבניית פתרון שלם – שלם שגדול מסכום חלקיו.

אנחנו מתחילים מניתוח המצב, מתקדמים דרך הצגה ברורה של הנתונים והמציאות הקיימת, מביאים אל השולחן תובנות מקצועיות ומדויקות וממשיכים להסקת מסקנות ובניית פתרון יישומי – שמתייחס באופן פרטני לאתגרי העסק. 

אנחנו נמצאים שם לא רק כדי ליצור את התכנית המדויקת עבור לקוחותינו, אלא כדי לסייע ביישום התכנית הלכה למעשה – דרך תכניות עבודה, משימות ברורות, מעקב אחר היישום וניתוח התוצאות.

פגישת עבודה
אייקון מצויר מסמך מחובר לרשת

זכרו תמיד - שכר זה כסף עם רגשות

לכאורה אנחנו עוסקים בנושא מאוד "ריאלי", נושא שיש בו מספרים, נוסחאות, טבלאות וגרפים. לכאורה הדברים כמותיים וניתנים למדידה.. רק לכאורה!

נושא השכר והתגמול הוא נושא רגשי ורגיש – ממש לא משנה אם מדובר בעובדים המשתכרים משכורות צנועות או בכירים ואנשי מפתח המשתכרים שכר גבוה מאוד.

זו תמיד סוגיה הנקשרת תמיד לנושאים כמו – תחושת הערך העצמי, אני ביחס לאחרים, אני ביחס לציפיות של עצמי ממני, תחושת ההצלחה בתפקיד, הערך והתרומה שלי לחברה ועוד.

ובעיני העובדים היא קשורה תמיד למושגים כמו: הוגנות, הגינות, ההשקעה של המעסיק בי העובד, אלטרנטיבות בשוק ועוד ועוד.

ולכן – טיפול במכלול נושאי השכר והתגמול מחייב הבנה עמוקה בכל המרכיבים הללו, שאם לא כן – התוצאה יכולה להיות מאכזבת ומזיקה לכל הצדדים.